Načelnik Mladen Juranić otvorio je manifestaciju

Od 21.-28. kolovoza u Puntu će se održati 8. po redu ljetna škola šaha pod nazivom “Anastasijino šahovsko ljeto”. Zašto “Anastasijino šahovsko ljeto” ? U kolovozu 2008. godine tijekom održavanja 4. ljetne škole šaha, na Puntu je boravila i pripremala se za juniorsko prvenstvo svijeta naša članica, inače prva ploča Hrvatske olimpijske reprezentacije, velemajstorica Valentina Golubenko. Pripreme je vodio bivši juniorski prvak svijeta velemajstor Ognjen Cvitan i gle čuda iste te godine Valentina je dosegla najvišu svjetsku juniorsku šahovsku stepenicu i okrunila se titulom prvakinje svijeta, ono što nikada nije pošlo za rukom niti jednoj Hrvatskoj igračici. Nezina majka i trenerica Anastasija Golubenko uz oca Valerija isto tako šahistu i trenera, zasigurno  su najzaslužniji za njezin uspjeh no život se okrutno poigrao sa obitelji Golubenko i prerano u 46. godini života oduzeo im njihovu majku i suprugu Anastasiju.

 

S obzirom da je Anastasija bila poznata šahovska trenerica suprug Valerij želio je u spomen na nju organizirati šahovsku priredbu baš za najmlađe šahiste sa kojima je njegova supruga čitav život tako uspješno radila. U svrhu organiziranja tih šahovskih događanja poznata svjetska šahovska kuća “Chessbase” svom suradniku Valeriju donirala je svoje cijenjene šahovske proizvode u vrijednosti oko 1000 eura, a Valerij kao veliki ljubitelj Hrvatske i Punta zamolio je da se ta priredba organizira baš na Puntu te da se vrijednim šahovskim proizvodima nagrade učesnici događanja u toj školi.

Zamjenik načelnika Punta Gordan Franolić s  polaznicima

Zamjenik načelnika Punta Gordan Franolić i Ivan Mandekić s polaznicima

I eto tako sva šahovska događanja koja 0d 21.-28. kolovoza na Puntu organiziraju Općina Punat, TZ Punat, Hrvatski šahovski savez, Šahovski savez PGŽ, ŠK Draga i ŠK Krk, u spomen prerano preminuloj Anastasiji nositi će naziv “Anastasijino šahovsko ljeto”.  Ovogodišnja šahovska škola od izuzetne je važnosti jer njezino uspješno održavanje može osigurati provedbu ideje da ljetna šahovska škola poprimi karakter međunarodne šahovske škole što bi bilo značajno za promociju Punta i otoka Krka, ali i privlačenje određenog broja gostiju. U nastavku vam donosimo program šahovskih događanja:

Organizatori: Općina Punat, ŠK Draga, TZ Punat, ŠK Krk, Šahovski savez PGŽ
Sponzori: Općina Punat, TZ Punat, Hrvatski šahovski savez, Šahovski savez PGŽ, Njemačka softverska kuća
“Chessbase” i ŠK Draga

 Program “Anastasijino šahovsko ljeto”:

 Ponedjeljak, 20.08.
-        dolazak na Krčki aerodrom obitelji Golubenko
Srijeda, 22.08.
-       10 -13 sati, škola šaha za početnike (Fide trener Ivan Mandekić i Ivan Karabaić)
-       10-13 sati, napredna grupa (Fide trener velemajstor Ognjen Cvitan)
-       16-19 sati, poseban trening (Ognjen Cvitan)
Četvrtak, 23.08.
-       10 -12 sati, škola šaha za početnike (Fide trener Ivan Mandekić i Ivan Karabaić)
-       10-13 sati, napredna grupa (Fide trener velemajstor Ognjen Cvitan, Fide majstor Valery Golubenko)
-       16-19 sati, poseban trening (Ognjen Cvitan)
Petak, 24.08.
-       10-14 sati, Kadetski šahovski turnir Općine Punat “Anastasijin kup” – šahovski turnir za napredne
-       16-19 sati, poseban trening (Ognjen Cvitan)
Subota, 25.08.
-       10 -12 sati, škola šaha početnici (Fide trener Ivan Mandekić i Ivan Karabaić)
-       10-12 sati, škola šaha napredna grupa (Fide trener velemajstor Ognjen Cvitan)
-       16-19 sati, poseban trening (Ognjen Cvitan)
Nedjelja, 26.08.
-       10-13 sati, poseban trening  (Ognjen Cvitan)
Ponedjeljak, 27.08.
-       Odlazak Valentine Golubenko i Ognjena Cvitana na aerodrom u Zagreb i olimpijadu u Istanbul
Utorak, 28.08.
- 10-13 sati, Kadetski šahovski turnir Općine Punat “Anastasijin kup” – šahovski turnir za početnike

Petak, 31.08.
-    odlazak  obitelji Golubenko 

 Prijavljeni do sada:

  1. Karmen Mrakovčić (poseban trening)
  2. Valentina Golubenko (poseban trening)
  3. Lora Kukić (poseban trening)
  4. Ivan Vihor Krsnik Čohar (poseban trening)
  5. Sven Tica (poseban trening)
  6. Sara Marković (početni)
  7. Ana Gršković (početni)
  8. Mare Gršković (početni)
  9. Jan Hribljan (početni)
  10. Denis Gospavić (početni)
  11. Kristijan Maračić (početni)
  12. Omer Hasanbegović (početni)
  13. Dominik Lukičić (početni)
  14. Nedim Hasanbegović (početni)
  15. Dean Županec (početni)
  16. Paula Kraljić (početni)
  17. Ante Starčević (početni)
  18. Andrija Kovačić (početni)
  19. Josip Starčević (početni)
  20. Luka Ivanović (početni)
  21. Maša Žilavčić (početni)
  22. Igor Lukičić (početni)
  23. Petar Prpić (početni)
  24. Emanuel Kraljić (početni)
  25. Silvio Franolić Kukina (napredni)
  26. Antonela Bogdanić (napredni)
  27. Katarina Bogdanić (napredni)
  28. Ena Cvitan (napredni)
  29. Danijel Duda (napredni)
  30. Dario Duda (napredni)
  31. Sanja Golubenko (napredni)