Katarina prvak države, Lara četvrta

Velemajstor Ivan Šarić, Katarina Bogdanić i trener Ivan Mandekić

U Spli tu je od 20.-26. lipnja 2016. godine održano pojedinačno kadetsko prvenstvo Hrvatske u šahu za uzraste do 9, 11, 13 i 15 godina, u muškoj i ženskoj konkurenciji. Među 300-tinjak mladih šahista i šahistica iz cijele Hrvatske nastupile su i djevojke iz našeg kluba. U konkurenciji do 13 godina, sa 5 pobjeda i 4 remija, bez poraza, prvo mjesto zauzela je Katarina Bogdanić i tako osvojila titulu prvaka države.  Ovim uspjehom Katarina je izborila, da kao predstavnik Hrvatske, nastupi na prvenstvu svijeta što če se održati u Rusiji  2016. godine.

Lara Desnica i trener Ivan Mandekić

Po prvi puta na jednom službenom natjecanju nastupila je i Lara Desnica u konkurenciji do 11 godina. Iako bez iskustva pružila je iznenađijuće kvalitetnu igru i do posljednjeg kola držala 3. mjesto no nažalost u zadnjem je izgubila i tako pala na najnezahvalniju 4. poziciju. No fantastičan je to uspjeh Lare i od nje se u budućnosti zasigurno može očekivati da slijedi Katarinine uspjehe. Inače natjecatelji iz Primorsko-goranske županije osvajanjem 4 srebra i 2 bronce uz Katarinino zlato potvrdili su status jedne od najuspješnijih županija u državi.