Kamp Šahovskog saveza Primorsko-Goranske županije

U sklopu mnaifestacija “Anastasijino šahovsko ljeto”, u organizaciji Šahovskog saveza Primorsko-Goranske županije, Općine Punat i TZ Punat u Puntu je od 8.-12. srpnja održan šahovski kamp za mlade napredne šahiste otoka Krka. Naime dugogodišnjom aktivnošću Šahovske škole Goranka i Šahovskog kluba Krk stasala je još jedna sjajna generacija mladih otočkih šahista. Kako je zbog udaljenosti često puta teško organizirati treninge otočkih šahista s županijskim trenerom Ognjenom Cvitanom na ovaj način omogućilo se da mladi šahista otoka Krka još više usavrše svoje šahovske vještine i pripreme se za važna šahovska natjecanja. Katarina Bogdanić ove je godine osvojila drugo mjesto na kadetskom prvenstvu države i stekla pravo nastupa na prvenstvu Europe ili svijeta.

Danijel Duda podijelio je 2.-4. mjesto, ali mu je zbog dodatnih kriterija za “dlaku” izmakla bronca. Antonela Bogdanić iako s mnogo manje šahovskog iskustva na iznimno jakom kadetskom prvenstvu države za djevojke do 15 godina zauzela je vrlo dobro 5 mjesto, a nije razočarao ni Dario Duda koji je u isto tako vrlo jakoj konkurenciji 42 natjecatelja osvojio 15. mjesto. Kako se šahovski nastupima sklapaju i mnoga prijateljstva sestre Bogdanić ugostile su djevojke iz Dražica, aktualne ekipne kadetske prvakinje države. sestre Lanu i Jelenu Dašić te Viktoriju i Agatu Vujić. I djevojke iz Dražica bile su jako dobre na kadetskom prvenstvu države, a Viktorija je pomalo neočekivano, ali potpuno zasluženo u konkurenciji do 15 godina osvojila broncu. Spojeno je ugodno s korisnim pa su io one iskoristile prigodu da se obogate novim šahovskim znanjima koje je prenosio velemajstor Ognjen Cvitan.